Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Dezvoltatorul blocului a montat o bariera ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Dezvoltatorul blocului a montat o bariera la intrare ...

Buna ziua. Dezvoltatorul blocului a montat o bariera la intrare in curtea blocului. Cei care nu au locuri de parcare nu au primit telecomanda de la bariera. Va rog sa imi Spune-ți daca este legal cu procedează? Va Multumesc.
locurile de parcare sunt vandute cu nr cadrastral si deci in proprietatea cuiva

drumul de acces este proprietatea cuiva cu drept de servitute pt ceilalti sau in proprietatea tututror in cota parte

nu e normal sa va restrictioneze accesul cu auto dar intervine problema cealalta....unde lasati masina?daca drumul de acces e cota parte, nu puteti parca masina pe el fara acceptul fiecarui proprietar
Eu nu doresc sa parchez masina. Dar daca vin de la cumparaturi si am o înțelegere cu Vecinul ca pot staționa 10-15 min pe locul lui de parcare de ce sa nu primesc o telecomanda de la bariera? Sau o ambulantă cum intra ? Va Multumesc pentru raspuns.
~ Conținut șters la cerere ~