Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. In momentul de fata sunt in ccc dar sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. In momentul de fata sunt in ccc dar sunt însărcinată ...

Buna ziua. In momentul de fata sunt in ccc dar sunt însărcinată în 32 de săptămâni. Soțul meu rămâne fără loc de muncă din 31 august și vrem să știm următorul lucru. Se poate sa intre soțul în concediu de paternitate pentru copilul care sunt eu acum in ccc iar eu să rămân în concediu de maternitate? Sau ca să poată el beneficia de concediu de paternitate eu trebuie să mă întorc la muncă? Mulțumesc
Buna ziua,
Sotul nu poate beneficia de concediul maternal ( cele 126 de zile...)
Ce puteti face este sa renuntati dvs. la CCC si sa intre sotul.
Si nu stiu daca se poate ca unul din parintii (tatal) sa fie in CCC si celalalt ( mama) in concediu maternal in acelasi timp
Ionut.ion, utilizator
Mulțumesc pentru răspuns!