Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Legea 196/2018, cu modificările de anul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Legea 196/2018, cu modificările de anul acesta, ...

Bună ziua,

Legea 196/2018, cu modificările de anul acesta, permite în continuare plata pe apartament pentru reparații de lift (să zic), sau s-a schimbat în plata pe numărul de persoane?

De asemenea, plata parțială a cheltuielilor de bloc este posibilă?
Conform disp L nr 196/2018 plata parti comune condominiu,se calculeaza si se repartizeaza functie de cota indiviza
Legiuitorul nu a dispus varianta paltii partiale a obligatiilor catre asociatia de proprietari
Pentru situatii speciale,exista posibilitatea incheierii de angajament de plata cu termen de achitare integrala debit in evidenta

purcelo a scris:

Bună ziua,

Legea 196/2018, cu modificările de anul acesta,

Nu exista modificari anul acesta. Deocamdata.