Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipată,Bună ziua, Se pot cumula ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipată,Bună ziua, Se pot cumula pentru ieșirea la pensie 2 reduceri, ...

Bună ziua,
Se pot cumula pentru ieșirea la pensie 2 reduceri, adică reducere pentru grupa specială și reducerea de 2 ani odată cu intrarea în vigoare a legii 163/2020 ?
Vă mulțumesc !
Cei 2 ani de reducere de la art.65(5) din legea 263/2010 nu se pot cumula cu alta reduccere de varsta.