Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme cu magazinul de la parterul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme cu magazinul de la parterul blocului

Buna ziua! Locuiesc intr-un bloc la etajul 1 iar la parterul acestuia sunt cateva magazine. De cativa ani, la parter, practic sub zona unde locuiresc eu, s-a deschis un magazin dintr-un lant oarecum cunoscut, nu am sa ii dau nume. De cand a aparut magazinul, am sesizat problema pe care o au cu alarma acestuia, care suna ori dimineata ori seara tarziu. Am sesizat acest lucru pe e-mail si pe facebook sediului central al lantului de magazine si mereu mi s-a spus ca se rezolva dar au trecut ani de zile si nu s-a rezolvat nimic. Aseara, mult dupa ora 00, am fost trezita de alarma. Vreau sa stiu care este solutia prin care pot sa rezolv aceasta problema. Sunt si alte magazine la parterul blocului si nu am auzit niciodata ca de la ele sa sune alarma. Posibil ca aceasta sa fie stricata sau sa se faca teste ? Ce este de facut? Cu scrisul si rugatul frumos sa rezolve problema, nu se intampla nimic.
Notificati oficial conducerea unitatii comerciale pentru remediere deficienta-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta