Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca dupa reabilitarea fatadei blocului ,ploua in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca dupa reabilitarea fatadei blocului ,ploua in balcon si alte ...

Daca dupa reabilitarea fatadei blocului ,ploua in balcon si alte probleme ,s-au facut sesizari la firma de reabilitare si autoritati pentru remedierea problemei,insa nu s-a rezolvat nimic ,mai mult a venit factura de plata pentru lucrare in valoare de 9400 de lei ,ce pot face .Platesc fctura ,cu toate ca serviciul prestat nu este conform contractului sau dau in judecata firma care s-a ocupat cu reabilitarea.
~ Conținut șters la cerere ~
Fiind vorba despre lucrare noua,legal executantul are obligatia legala sa asigure garantia lucrarii
Notificati oficial executantul cu obligatia remedierii deficientelor sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta
Avannd in vedeere deficientele generate de calitatea executiei,notificati oficial executantul ca urmeaza sa achitati c/v prestatie dupa remedierea acestora