Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Tichete cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Tichete cadou

Tichetele cadou acordate angajatilor cu ocazia Craciunului sunt deductibile?
La capitolul Calcul impozit pe profit - cheltuieli sociale, eu am mai prezentat cate ceva despre aceste tichete, in urma controlului fiscal de data recenta exact asa au fost tratate .
Speta= tichete acordate >150 lei /salariat, ce a depasit 150 a fost incadrat la venituri salariale,desi toata suma acordata se incadra in limita a 2% asupar fd. de salariu.
Si eu am avut aceeasi atitudine ca si dvs., dar citind cu atentie ultimile modificari ale codului fiscal, am inteles ca aveau dreptate.