Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Distanta intre bloc si caminul de apometru
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Distanta intre bloc si caminul de apometru

Care este distanta maxima admisa dintre un bloc si un camin de apometru. Legea spune ca dupa contor orce problema este a noastra/blocului, dar distanta este destul de mare fata de scara blocului. Majoritatea scariilor au linga scara blocului.
Multumesc
zolyxx, utilizator
Nu cred ca exista vreo reglementare in acest sens...
Distribuitorul cum justifica montarea caminului acolo?
Sau aveti vecini ce au asistat la montare si va pot spune motivul?
Exista normative speciale care prevad limitele instalatiilor magistrale si colateralele acestora
Distantele intte bransament si beneficiar difera si variaza functie de magistrala,topografia zonei,instalatii si infrastructura si sunt dispiuse prin proiectul de executie magistrala si bransament individual condominiu
Initial se realizeaza o magistrala ,dar pe timpul exploatarii acesteia planul urbanistic zonal poate suferii modificarii minore sau majore care se repercuteaza la bransamentele constructiilor edificate ulterior