Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez la recalcularea ...

daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez la recalcularea punctului de pensie conform legii 221 din 2018 ?
Postati::
Total stagiu de cotizare.
Din ce se compune acesta.
Ziua, luna si anul deschiderii drepturilor.
buna ziua , va trimit datele solicitate , total stagiu de cotizare 47 ani 1luna 22 zile , din care 22 ani 6 luni 20 zile in grupa speciala (mec. locomotiva ) 8 ani 4 luni 20 zile in grupa a 2 a , 2 ani 1 luna 11 zile conditii normale , nr. total de puncte 67.03698 , punctaj mediu anual 2.29841 , deschiderea drepturilor de pensie 04 . 08 , 2019 . va multumesc!
Scanati si trimeteti decizia pe adresa mea:
mircea.krp@gmail.com
Va trimit inapoi cererea de recalculare.
Am nevoie de datele personale.
In caz contrar eu pot sa va trimit cererea prin mesaj privat si va trebui completata cu datele personale.
Alegeti varianta.