avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez la recalcularea ...

daca am lucrat 22 de ani in grupa speciala ma incadrez la recalcularea punctului de pensie conform legii 221 din 2018 ?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:08, 14 August 2020
Postati::
Total stagiu de cotizare.
Din ce se compune acesta.
Ziua, luna si anul deschiderii drepturilor.
buna ziua , va trimit datele solicitate , total stagiu de cotizare 47 ani 1luna 22 zile , din care 22 ani 6 luni 20 zile in grupa speciala (mec. locomotiva ) 8 ani 4 luni 20 zile in grupa a 2 a , 2 ani 1 luna 11 zile conditii normale , nr. total de puncte 67.03698 , punctaj mediu anual 2.29841 , deschiderea drepturilor de pensie 04 . 08 , 2019 . va multumesc!
Scanati si trimeteti decizia pe adresa mea:
mircea.krp@gmail.com
Va trimit inapoi cererea de recalculare.
Am nevoie de datele personale.
In caz contrar eu pot sa va trimit cererea prin mesaj privat si va trebui completata cu datele personale.
Alegeti varianta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalare pensie giulvezan giulvezan Bună seara O întrebare scurtă.Mult trimbitata recalculare a pensiei pt .grupele de munca 1si2 (specială și deosebita).Am 8ani și 9 luni Gr 2 si24anisi8 ... (vezi toată discuția)
Cand voi beneficia de prevederile legii nr. 221/2018. imparatulcel imparatulcel Gen:masculin Data nasterii:14.10.1951 Stagiul de cotizare:29 Alte date:stagiu complet, mecanic de locomotiva, CFR. Intrebare: Buna seara. Am primit ... (vezi toată discuția)
Recalcul pensie grupa 1 mciprian1 mciprian1 Buna seara, Am lucrat 22 de ani grupa 1, care ar fi pensia cuvenita in urma recalculari dupa noua lege tinand cont ca punctul total acumulat este de 57,3 ... (vezi toată discuția)