Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Test covid-19 la revenirea la muncă, pe cheltuiala ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Test covid-19 la revenirea la muncă, pe cheltuiala mea

Buna! Vreau sa plec in concediu la mare săptămâna viitoare,la întoarcere mi-a spus șeful meu să-mi fac testul ptr covid-19,pe cheltuiala mea. Sunt obligat să-l fac?
Art.7 al.(6) din Legea ssm nr. 319/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare nu a fost modificat prin documente (lege, OUG ) emise pana in prezent in pandemie.