avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Tatal meu e bolnav ,cancer gr IV si nu s a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Tatal meu e bolnav ,cancer gr IV si nu s a facut ...

Buna ziua ! Tatal meu e bolnav ,cancer gr IV si nu s a facut succesiunea casei de pe bunica.In caz ca decedeaza casa se va imparti egal intre copiii fratelui(decedat) si noi ,2 surori desi bunica i a lasat prin testament casa tatalui meu? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 11:11, 13 August 2020
După decesul tatălui, cereți deschiderea succesiunii bunicii și a tatălui dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tata divortat decedat -partaj minori la bunurile parintilor alexandina alexandina Buna seara. Suntem intr-o situatie foarte complicata.Fratele a decedat in urma cu o saptamana.A locuit in timpul casatoriei la parintii mei.In urma cu 2 ani au ... (vezi toată discuția)
Cum se împarte moștenirea? MContender MContender În situația în care unu dintre părinți decedează cum se împarte moștenirea primită de ei după părinți lor? Detalii: În cazul în care există o ... (vezi toată discuția)
Succesiune-rog raspuns montecarlobaby montecarlobaby Buna ziua . As avea o intrebare. Parintii mei au mai multe imobile . Suntem 2 frati: eu si sora mea. Sora mea este casatorita . Parintii au facut contract de ... (vezi toată discuția)