Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Dupa noua ordonanta din 22 iulie sunt obligata sa stau ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Dupa noua ordonanta din 22 iulie sunt obligata sa stau 48 ore ...

Dupa noua ordonanta din 22 iulie sunt obligata sa stau 48 ore in spital daca sunt pozitiv SarsCov2?
Vreau sa mentionez ca m-am testat particular, sunt autoizolata dinaintea testarii, sunt deja 7 zile, am avut simptome dar nu f concludente, iar cei de la DSP au zis ca va veni salvarea intr-o zi sa ma ia pt analize si testare intr-una din zilele urmatoare si sa fiu pregatita ca pt internare. Nu inteleg de ce? Rog sa ma lamureasca cineva daca este posibil. Pot sa refuz internarea?
Va trebui sa asteptati actiunea DJSP care face o ancheta epidemiologica si posibilul test la care veti fi supus(a).
Imi cer scuze dar nu ati citit atent si integral subiectul. Este facuta ancheta, testul este pozitiv si dna care se ocupa de ancheta a zis ca va veni salvarea intr-o zi sa ma duca la spital pt analize si radiografie. Am dreptul sa refuz aceasta internare???

POPA GHEORGHE a scris:

Va trebui sa asteptati actiunea DJSP care face o ancheta epidemiologica si posibilul test la care veti fi supus(a).