Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Soțul meu tocmai a primit o amenda de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Soțul meu tocmai a primit o amenda de 1300 de Ron ...

Bună ziua. Soțul meu tocmai a primit o amenda de 1300 de Ron pentru încălcarea limitei de viteza în localitate. Doar ca a fost luat din mers de radar. Se poate ca radarul sa înregistreze și din mers sau doar stationand? Au voie sa te ia din mers? Va mulțumesc!
Gasiti aici mai multe articole despre subiect: avocatnet.ro/articol_45066/C...
Din comentariile la articole puteti afla tot felul de patanii.
Radarul nu trebuie sa fie stationar.
Poliția are in dotare modele de radar omologate pentru detecție din mers.