avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Desfasurare activitate si pe un alt cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Desfasurare activitate si pe un alt cod caen

Buna detin un srl cod caen 5610 restaurante.
Doresc sa efectuez pe acelaș srl si lucrari de constructi respectiv cod caen 4120.
Pe certificatul constatator exista acest cod caen.
Trebuie sa merg la onrc pt ceva documente in plus?
Sau cum.sa fac sa lucrez pe aceeasi firma si cu alt cod caen concomitent.
Mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 18 August 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: beghean , utilizator 14:08, 18 August 2020
Dacă în actul constitutiv aveți acel cod CAEN, trebuie să autorizați acea activitate, autorizarea făcându-se tot la Registrul Comerțului. Dacă nu aveți în actul constitutiv codul, trebuie să solicitați suplimentarea și cu acel obiect de activitate și să autorizați activitatea.
Ultima modificare: Marți, 18 August 2020
Adrian ALBU, Avocat
Mulțumesc

Adrian ALBU a scris:

Dacă în actul constitutiv aveți acel cod CAEN, trebuie să autorizați acea activitate, autorizarea făcându-se tot la Registrul Comerțului. Dacă nu aveți în actul constitutiv codul, trebuie să solicitați suplimentarea și cu acel obiect de activitate și să autorizați activitatea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizare restaurant geri spring geri spring [b]doresc sa infiintez un restaurant la parter de bloc.[/b] - am un srl care are ca obiect de activitate ,, ACTIVITATI ANEXE PENTRU TRANSPORTURI ,, -CARE ... (vezi toată discuția)
Srld obiect de activitate animis animis Buna ziua, Un SRL_D poate sa aiba ca obiect principal de activitate 4711? Intreb acest lucru deoarece am vazut ca in lege se specifica faptul ca nu poti avea ... (vezi toată discuția)
Bufet - cod caen 4799 ContSters206098 ContSters206098 Buna ziua, - pentru un bufet in cadrul unei U.M. este corect COD CAEN 4799- activitatea secundara?? - in Actul Constitutiv am acest cod caen secundar, ... (vezi toată discuția)