Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Desfasurare activitate si pe un alt cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Desfasurare activitate si pe un alt cod caen

Buna detin un srl cod caen 5610 restaurante.
Doresc sa efectuez pe acelaș srl si lucrari de constructi respectiv cod caen 4120.
Pe certificatul constatator exista acest cod caen.
Trebuie sa merg la onrc pt ceva documente in plus?
Sau cum.sa fac sa lucrez pe aceeasi firma si cu alt cod caen concomitent.
Mulțumesc
george-neagu, moderator
Dacă în actul constitutiv aveți acel cod CAEN, trebuie să autorizați acea activitate, autorizarea făcându-se tot la Registrul Comerțului. Dacă nu aveți în actul constitutiv codul, trebuie să solicitați suplimentarea și cu acel obiect de activitate și să autorizați activitatea.
Adrian ALBU, Avocat
Mulțumesc

Adrian ALBU a scris:

Dacă în actul constitutiv aveți acel cod CAEN, trebuie să autorizați acea activitate, autorizarea făcându-se tot la Registrul Comerțului. Dacă nu aveți în actul constitutiv codul, trebuie să solicitați suplimentarea și cu acel obiect de activitate și să autorizați activitatea.