Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua. cum pot recpr banii pentru o excursie in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua. cum pot recpr banii pentru o excursie in Dubai initial ...

Buna ziua.
cum pot recpr banii pentru o excursie in Dubai initial programata pentru luna mai,apoi reprogramata pentru luna sept.ac.Am cerut anularea excursiei dar, mi s-a raspuns ca nu pot primi banii decat cu penalizare 25%.,am invocat art.13,al.3din Ord 2/2018.Raspunsul lor este sa fac alta reprogramare penru la anul s-au sa primesc vaucere valabile 2021.Cum pot sa-mi recuperez suma achitata fara penalitati? Multumesc
Poate vă ajută acest articol: www.avocatnet.ro/articol_555...