avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua. cum pot recpr banii pentru o excursie in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua. cum pot recpr banii pentru o excursie in Dubai initial ...

Buna ziua.
cum pot recpr banii pentru o excursie in Dubai initial programata pentru luna mai,apoi reprogramata pentru luna sept.ac.Am cerut anularea excursiei dar, mi s-a raspuns ca nu pot primi banii decat cu penalizare 25%.,am invocat art.13,al.3din Ord 2/2018.Raspunsul lor este sa fac alta reprogramare penru la anul s-au sa primesc vaucere valabile 2021.Cum pot sa-mi recuperez suma achitata fara penalitati? Multumesc
Cel mai recent răspuns: georgehari , utilizator 10:49, 19 August 2020
Poate vă ajută acest articol: www.avocatnet.ro/articol_555...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Excursii anulate - sare de urgenta popamilia2006 popamilia2006 Dacă eu am contractat o excursie (Dubai) in 2019 cu un preț achitând 80% acum fiind anulata, mi s-a cerut sa fac o reprogramare dar la un alt preț fiind ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , agentia de turism a anulat vacanta in dubai din martie ... sandidu sandidu Buna ziua , Agentia de turism a anulat vacanta in Dubai din martie 2020. Ne ofera aceiasi vacanta in martie 2021 . Conditioneaza participarea noastra cu ... (vezi toată discuția)