Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Căsătoria cu cetățean Peruan ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Căsătoria cu cetățean Peruan ...

As avea si eu o intrebare privind căsătoria cu un cetățean Peruan , de ce acte am avea nevoie , locuim împreună în Italia și ne dorim mult sa ne casatorim anul acesta , El are pașaport dar viza a expirat ,putem vorbi la ambasada sau ne putem căsătorii și in Italia sau in Romania ?... lucram amandoi , si locuim împreună , ne dorim o familie si am dorii sa facem totul să fie legal .daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Multumesc
Ale ale31, utilizator
Va puteti casatori la ambasada Romaniei din Italia, dar trebuie sa locuiti legal acolo { sa aveti documente de sedere valabile)