Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Este normal ca pentru eliberarea a doua adeverinte să ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Este normal ca pentru eliberarea a doua adeverinte să ți se ceară 3000 de lei?

Buna seara.Este normal ca pentru eliberarea a doua adeverinte din arhiva ,necesare in dosarul de pensionare,sa se perceapa un cost de aproximati 3000(trei mii de lei ),si sa iti impuna sa declari ca esti de acord sa platesti aceasta suma?
Serviciile arhivistice prestate în condițiile legii de către operatorii economici autorizați în prestarea de servicii arhivistice se efectuează contra cost, pe baza unor tarife ale căror limite maxime sunt stabilite de Uniunea Națională a Practicienilor în Insolvență din România, cu avizul Arhivelor Naționale.