Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, am o nelamurire contabila pe care doresc sa ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, am o nelamurire contabila pe care doresc sa o lamuresc ...

Buna ziua, am o nelamurire contabila pe care doresc sa o lamuresc cu ajutorul dumneavoastră.
Am depus documentele pentru ajutor de somaj pentru pfa(domeniul meu de activitate se reia la jumatatea lunii septembrie), am primit mail cum ca se proceseaza pentru darea in plata, insa e final de luna si inca nu au intra banii.
Eu vreau sa stiu daca s-a stopat sau nu acest ajutor pentru ca, conform legii trebuie sa pun si pe luna august si atunci sa stiu ce sa fac?
Mulțumesc.
him19, utilizator
daca este cu somajul dece nu intrebati la AJOFM ,pt,ca ei sunt in masura si obligati sa va spuna dece nu s-a finalizat treaba .. si daca mai continuati cu cereri pana in sept ..