Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Am o intrebare! Teoretic daca doresc ca o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Am o intrebare! Teoretic daca doresc ca o persoana ...

Buna ziua!
Am o intrebare! Teoretic daca doresc ca o persoana fizica sa lucreaza pentru firma mea, pe o perioada de 3 luni, dar nu vreau sa angajez cu contract de munca, pentru ca se poate parasi in orice moment pentru o munca in strainatate, asa pot sa am o conventie civila de prestari servicii pe trei luni, si platesc in cash? Asa e legal, sau exista o alta modalitate?

PS: Va rog sa nu ziceti sa platesc mai mult in mana, si sa angajez pe contract de munca, pentru ca nu putem sa dam ce se da in strainatate
Angajarea in baza unei conventii civile se poate face numai in anumite conditii ... detalii
[ link extern ] /