Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vă rog să-mi spuneti dacă fosta soție (divortata ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vă rog să-mi spuneti dacă fosta soție (divortata de 7 ani) ...

Vă rog să-mi spuneti dacă fosta soție (divortata de 7 ani) este considerata ruda sau afin de pănă la gradul IV cu fostul sot?
Mulțumesc.
Soții nu sunt rude între ei și nici afini.