Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere penala inregistrata la parchet
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere penala inregistrata la parchet

Buna ziua. E normal ca in cazul in care se face o plangere penala, aceasta sa fie inregistrata la parchet chiar daca doar politistul se ocupa de ea, fara sa mai ajunga la procuror?

Multumesc.
Cosmincom, utilizator
Buna ziua
Da, este perfect normal.
Dosarul va ajunge si la procuror, acesta exercita supravegherea asupra actelor de urmarire penala.
Ok dar politistul spunea ca nu e sigur ca va inainta mai departe dosarul catre procuror, doar daca va considera ca e nevoie.nu mai inteleg.
~ Conținut șters la cerere ~