Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Vă rog să-mi spuneţi cum aş putea afla ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Vă rog să-mi spuneţi cum aş putea afla unde se ...

Bună ziua!
Vă rog să-mi spuneţi cum aş putea afla unde se află arhiva firmei - radiată în 10.05. 2018 - S.C. Bingo Rom Impex Com - Bingo Europa SRL ( CUI - 3163550), la care am lucrat 3 luni în 2001. Precizez că şi lichidatorul juridic al acesteia, S.C. Conexpert Consulting SRL (CUI - 14533232), este radiat din 19.10.2017. Am nevoie de adeverinţa respectivă, pentru care Casa de Pensii mi-a blocat decizia de pensionare; au trecut deja 4 luni de zile de la depunerea dosarului.
Vă mulţumesc!
Depuneti o solicitare la ITM pentru obtinerea acelei adeverinte din 2001. Mentionati in solicitare daca acea perioada este sau nu mentionata in carnetul de munca si atasati copie de pe carnet si copie CI.
Vă mulţumesc pentru răspuns! Aşa voi face.