Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... URGENT !!!! Actul de vanzare cumparare pe un bun ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

URGENT !!!! Actul de vanzare cumparare pe un bun ...

Buna ziua , oameni frumosi
Actul de vanzare cumparare pe un bun mobil de tip chiosc metalic este valabil incheiat la un cabinet de avocatura ?
este valabil încheiat și verbal sau scris de mână pe șervețel.
nu este o tranzacție pentru care legea să ceară vreo formaliate anume.