avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1949 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu permis de ...

Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu permis de munca in romania.
Mai are 3 luni pana ii expira si seful lui nici pana acum nu ia facut contract de munca si se teme ca nu o sa ise renoiasca permisul de munca.In cazul in care el ar vrea sa isi prelungeasca permisul de munca singur care e procedura de urmat?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:54, 8 Septembrie 2020
Daca nu i-a facut c.i.m., de ce nu sesizeaza ITM-ul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neconcordanta funcție angajare - cod ElenaD81 ElenaD81 Prietena mea s-a angajat ca Șef tura = director adjunct magazin. In contractul de munca apare asa : Funcția : șef tura : conform Clasificării ... (vezi toată discuția)
Accident personal nepalez. Akhenaton81 Akhenaton81 accident personal nepalez. Buna ziua, Am un lucrator nepalez angajat in cadrul firmei noastre cu cim perioada nedeterminata. a suferit un accident de ... (vezi toată discuția)
Probleme cu salariul petcumihai23 petcumihai23 Buna ziua, o cunosinta a lucrat pe timpul verii in bucuresti la un patron care i-a pormis ca ii face contract de munca si apoi nu i-a mai facut, sau cel putin ... (vezi toată discuția)