Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu permis de ...

Salutare, am un prieten din nepal care munceste cu permis de munca in romania.
Mai are 3 luni pana ii expira si seful lui nici pana acum nu ia facut contract de munca si se teme ca nu o sa ise renoiasca permisul de munca.In cazul in care el ar vrea sa isi prelungeasca permisul de munca singur care e procedura de urmat?
Daca nu i-a facut c.i.m., de ce nu sesizeaza ITM-ul?