avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua,am fost chemat în instanță pt căsătorie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua,am fost chemat în instanță pt căsătorie cu minora ...

Buna ziua,am fost chemat în instanță pt căsătorie cu minora de 17 ani jumate ,unde verbal ne-au spus că au fost de acord cu noi pt a ne căsători, a doua zi , ne-au sunat avocatul că ne-au respins,deși am avut toate actele necesare in vederea căsătorie. Deși de doi ani am dat-o la liceu , împreună cu mama ei,unde eu m-am ocupat și mă ocup cu toată inima, să i fie bine. Ce putem face? Mulțumim anticipat.
Ultima modificare: Miercuri, 9 Septembrie 2020
George o, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 16:30, 9 Septembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu avem ce sfat sa va dam fara sa cunoastem dosarul dvs,hotararea pronuntata de instanta etc.Asteptati sa vina hotărârea motivata și apoi discutați cu un av sau așteptați să devină majora și în câteva luni va rezolvați problemele.
Ar mai avea 5 luni până la 18 ani , poate sta la mine. Având aviz medical cu apt pentru căsătorie și declarația notarială de la părinți în care și-au dat consimțământul

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu avem ce sfat sa va dam fara sa cunoastem dosarul dvs,hotararea pronuntata de instanta etc.Asteptati sa vina hotărârea motivata și apoi discutați cu un av sau așteptați să devină majora și în câteva luni va rezolvați problemele.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atunci nu prea merita sa faceti eforturi pana se motivează hotărârea faceti apel se stabilește termen durează mai mult de 5 luni probabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare despre testament dovleacmihaela dovleacmihaela buna dimineata tuturor. dupa defunctul frate am ramas doar eu si sotia supravietuitoare. eu am mers la un av. pt inceperea dezbaterii succesiunii. cumnata a ... (vezi toată discuția)
Casa nationalizta restituire gugu12 gugu12 buna seara.as dorii sa stiusi eu cat dureaza sa mi se redacteze o sentinta definitiva si irevocabila pt ca dupa 13 ani de lupta mi sa dat dreptate si acum de ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla la apel sabina01 sabina01 buna ziua, sotul meu a primit 3 ani la sentita, furt cu clonare de carduri in ita, acum este in inkisoare, are deja 9 luni, pana la apel mai dureaza vreo 6 ... (vezi toată discuția)