Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare! Zilele trecut am fost la o plimbare cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare! Zilele trecut am fost la o plimbare cu bicicleta in ...

Salutare! Zilele trecut am fost la o plimbare cu bicicleta in oras. Am intrat cu bicicleta in parcarea subterana a mall-ului deoarece nu exista niciun indicator care sa interzica accesul bicicletelor. Acolo am fost injurat, amenintat si bruscat de catre agentii de paza ai mall-ului. Amenintarile au fost "Iti rup capul daca te mai prind pe aici" sau "Roaga-te sa ai noroc si sa nu ne intalnim dupa" si multe altele. Mentionez ca am o filmare video + audio in care se observa clar toate cele intamplate. Pot merge la politie pe aceasta baza?
Salut,
Eu zic sa depui plangere la politie, la care sa atasezi filmarea dar sa ceri si vizionarea imaginilor de pe camerele de supreveghere dar sa depui o sesizare si la conducerea mall-ului, in care sa procedezi la fel, atasare video si cere vizionarea imaginilor.
Poti face la fel si catre conducerea firmei de paza...