Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Soțul vrea sa plece și să ia cu el bunuri din casa, ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Soțul vrea sa plece și să ia cu el bunuri din casa, sa radieze ...

Soțul vrea sa plece și să ia cu el bunuri din casa, sa radieze mașină care e pe numele meu (este posibil să facă acest lucru!?)
, menționez nu suntem divorțați. Ce trebuie sa fac in această situație daca se intampla pina sa intentez divorțul.Multumesc.
Nu are cum sa radieze masina. Faceti urgent un inventar al bunurilor din casa cu poze, descriere si martori si daca ia din casa, bunuri care nu sunt personale sau de întrebuințare proprie, faceti plangere la poliție pt furt intre soti.
gi-jane2, moderator
Dacă ia din casă bunurile lui personale, nu-i nici o problemă. Aveți grijă să nu ia bunuri comune. Dacă ia și bunuri comune, faceți plângere la Poliție, cum ați fost sfătuită mai sus.