Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma intr-un apartament
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma intr-un apartament

Buna ziua,
Pentru a-mi putea deschide o firma de' BUSINESS SI CONSULTANTA intr-un apartament si sa fiu asociatul unic sau nu a afacerii ce acte de studii trebuie sa dovedesc/prezint ca am pt infiintarea afacerii? Firma de Strategie si Consultanta va cuprinde mai multe arii : Business Consultants,Financial Consultant, Insurance Brokers, Real estate, Career Coaches, Counsellor for personal development, investement coaches..MULTUMESC SI APRECIEZ SINCER RASPUNSUL PT CEI CARE IMI VOR RASPUNDE.

george-neagu, moderator
Buna ziua ,

Obiectul de activitate este reprezentat de consultanta in afaceri si management, COD CAEN 7022, va sugerez sa infiintati o societate cu raspundere limitata.
La infiintarea PFA, Registrul Comertului va cere dovada ca avetii studii in domeniul de consultanta pe care il specificati sus. Ramane apoi la aprecierea persoanei desemnate daca e ok sau nu.
La SRL nu va trebuie nici o dovada ca aveti studii in domeniu.
De aceea vi s-a recomandat sa infiintati un SRL, este mai simplu.

Ana Stanescu
www.serviciisrl.ro - Servicii consultanta societati comerciale
Ana Stan, Consilier juridic