Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca am avut permisul suspendat pt viteza 90 zile in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca am avut permisul suspendat pt viteza 90 zile in 2019 ,am ...

Daca am avut permisul suspendat pt viteza 90 zile in 2019 ,am fact contestatie la instanta, am pierdut si depun permisul in max 15 zile de la politie. Am drept de reexaminare?
Nu ati raspuns, aveti doar o parere.
Nu ati dat nici un temei juridic parerii dvs.
Sunt un utilizator al forumului, ca si dvs., nu are importanta ce meserie am, avem exact aceleasi drepturi.

Argumentati va rog de ce ar pierde un conducator auto dreptul de a da testul 13/15, daca el contesta in instanta un PV de contraventie. Pe perioada judecarii cazului se suspenda si executarea "pedepsei".
latka, moderator
În timpul contestației contravenția cât și sancțiunea complementara se suspenda, iar după ce pierdeți și legalizăti hotărârea, predati permisul și susțineți testul, nu exista termen legal sa interzică după cum a zis și utilizatorul de mai sus.
Dl avocat nu știe ce vorbește, doar presupune.