Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie; Am fost ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie; Am fost infectat ...

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie; Am fost infectat cu Covid si am fost internat in spital.In a 13-a zi de internare,sufar o criza de pancreatita acuta,si sunt transferat din sectia de boli infectioase la ATI( dupa ce am facut 2 teste negative de covid),iar dupa trecerea crizei fac si o operatie de extirpare a colecistului.La externare primesc concediu medical pentru toata perioada plus inca 14 zile cu cod 01,ceea ce inseamna boala obisnuita,platit cu 75% de la sectia de chirurgie. Este corect? Nu este mentionat nicaieri ca am avut covid
valimasi, utilizator
Puteti cere copie xerox dupa fisa medicala daca aveti nevoie de documente.