Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pasune intravilan, primaria refuza eliberarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pasune intravilan, primaria refuza eliberarea autorizatie constructie

Buna ziua, stiu ca s-a mai discutat aici www.avocatnet.ro/forum/discu...

O sa spun povestea pe scurt. Bunica mea are un teren INTRAVILAN in Cerghizel jud. Mures. Terenul desi e intravilan e incadrat ca pasune iar cei de la primaria Ungheni nu vor sa elibereze autorizatie de constructie sau sa ii schimbe categoria. E vorba de 5500 mp in centrul satului pe fostul teren de fotbal. Vreau sa scurtez treaba cu ei deoarece cu mine/ bunica mea vobesc ca cu niste prosti zicand ca nu se poate ca nu stiu ce cu pasune nu se construieste desi le-am aratat toate legile din forumul de mai jos. Rugamintea mea este: ESTE VREUN AVOCAT SPECIALIZAT PE PROBLEME DE GENUL IN TARGU-MURES CONTRA COST, care sa ma ajute cu rezolvarea problemei, cu un drum la camera agricola in Ungheni si cu actele. Eventual ii pot trimite actele care le am pe whatsap. Multumesc.
gi-jane2, moderator