Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru al 2 copil - dupa 85%
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru al 2 copil - dupa 85%

Buna seara, momentan sunt in concediu de crestere a copilului pana la 2 ani si imi doresc si al 2 lea copil, intrebarea mea este
- daca nu o sa muncesc 12 luni pana la nasterea celui de al 2 lea copil, ci doar 3-6 luni, o sa se ia in calcul venitul din lunile muncite, iar restul pana la 12 luni o sa se ia in calcul venitul precedent (respectiv 85% de la cresterea primului copil) sau o sa primesc 85% din cei 85% primiti acum ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Intr-adevar, se vor lua in calcul veniturile realizate in lunile in care ati muncit , precum si indemnizatia primita pentru restul de perioada.