Forum Discuţii juridice Executare silită Deoarece nu sunt doi executori judecătoreşti care ...
Discuție deschisă în Executare silită

Deoarece nu sunt doi executori judecătoreşti care să procedeze ...

Deoarece nu sunt doi executori judecătoreşti care să procedeze conform legii,întreb,cine-i verifică pe aceştia ?
Vă mulţumesc frumos.
În primul rând, sunt destui executori care își desfășoară activitatea în mod legal.

În al doilea rând, dacă aveți ceva de repreșat față de modul în care se desfășoară un dosar de executare silită, aveți la dispoziție calea contestației la executare și, după caz, puteți formula plângere la Camera executorilor judecătorești.