Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua.Vreau sa intreb,in cazul unei tinere,care a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua.Vreau sa intreb,in cazul unei tinere,care a inceput ...

Buna ziua.Vreau sa intreb,in cazul unei tinere,care a inceput studiile universitare,parintii sant divortati,tatal plateste pensie alimentara 300lei,mama nu lucreaza,fata nu are alt venit si nu ajunge pensia tatalui.Cum ar trebui de procedat ca fata sa primeasca un ajutor sa poata continua studiile?
va trebui sa se angajeze macar part time.
Sau sa intrebe daca poate beneficia de bursa sociala.
sau sa ceara un ajutor mai mare din partea tatalui, daca se inteleg.
Se incadreaza la bursa sociala dar trebuie sa depuna actele doveditoare la Universitate unde invata.