Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Introducerea votului online la asoc de proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Introducerea votului online la asoc de proprietari bloc locuinte.

La o asociatie de proprietari bloc/apartamente se doreste introducerea votului online. Care sunt solutiile de implementare pentru a fi legal acest demers.
Sunt multi proprietari care nu pot participa din motive obiective: nu locuiesc in acelasi oras sau in Romania.
Toata activitatea asociatiei vrem sa o mutam in mediul online astfel incat sa o eficientizam.
Pentru cei care nu locuiesc in condominiu le trimiteti in forma electronica procesul verbal si ei il vor trimite inapoi cu semnatura lor, scanat si convertit in PDF, needitabil.
Va multumesc pentru raspuns, Practic solutia este sa trimitem PV sub forma de .pdf catre fiecare participant online (sa zicem 5) si apoi colectam 5 PV needitabile, fiecare cu cate o semnatura...