avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Este posibil sa fac un precontract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Este posibil sa fac un precontract de vanzare-cumparare ...

Buna ziua,
Este posibil sa fac un precontract de vanzare-cumparare apartament cu martor fara a ma prezenta la notar?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 21:39, 28 Septembrie 2020
Este posibil, dar e mai bine să vă duceți la notar.
notarul poate securiza tranzactia prin notarea ei in cartea funciara a imobilului. depinde de pozitia si de interesul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum vand apartament prin programul prima casa ? jhon.rapidistu jhon.rapidistu Buna ziua As dori si eu sa stiu cum se procedeaza ptr a vinde un apartament prin programul \\"prima casa\\" ? Cand se poate face precontractul ?Cumparatorul ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament jon60 jon60 Salutari. As vrea sa-mi cumpar un apartament dar de la proprietar direct. Mar interesa sa ma ajutati, cum pot sa stiu eu ca sant documentele proprietarulu ... (vezi toată discuția)
Demersuri cumparare garsoniera fara agentie fara teapa? ovidiu_stan ovidiu_stan Buna ziua, Doresc sa achizitionez o garsionera direct de la cumparator, luni vom face precontractul la notar, si imi este frica de viciile ... (vezi toată discuția)