Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Este posibil sa fac un precontract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Este posibil sa fac un precontract de vanzare-cumparare ...

Buna ziua,
Este posibil sa fac un precontract de vanzare-cumparare apartament cu martor fara a ma prezenta la notar?

Multumesc!
Este posibil, dar e mai bine să vă duceți la notar.
notarul poate securiza tranzactia prin notarea ei in cartea funciara a imobilului. depinde de pozitia si de interesul dvs.