avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua , vreau sa ma apuc de scoala de soferi, insa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua , vreau sa ma apuc de scoala de soferi, insa am avut ...

Buna ziua , vreau sa ma apuc de scoala de soferi, insa am avut o amenda penala pentru ultraj, menționez ca am platit.o integral acum cateva luni, pot sa ma apuc de scoala?
Cel mai recent răspuns: Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat 10:46, 30 Septembrie 2020
Da, puteti incepe scoala de soferi, nu exista niciun impediment (conform art. 24, (6) din Ordonanță de urgență 195/2002).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis anulat alcool Mr49r Mr49r Buna seara,va rog sa ma lamuriti in legatura cu DISPOZITIA SEFULUI SERVICIULUI RUTIER In conformitate cu prevederile art 114,alin.1,lit b din OUG 195/2002 ... (vezi toată discuția)
Ce pot face? galgo_ana galgo_ana Am fost prins cu auto avand permisul anulat.A trecut perioada de un an de la hotararea definitiva.Pot depune actele ptr a începe scoala,cu actualul dosar,se ... (vezi toată discuția)
Accident sofer baut si victima,ce ne asteapta de la judecator? jianu00000 jianu00000 tatal meu a avut un accident,a avut o alcoolemie de 1,09 in aerul expirat,a mers de bunavoie la analize s-a inteles cu celalalt sofer ca nu va depune plangere ... (vezi toată discuția)