Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! In luna ianuarie ac., am cumparat un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! In luna ianuarie ac., am cumparat un apartament împreună ...

Buna seara!

In luna ianuarie ac., am cumparat un apartament împreună cu persoana cu care eram impreuna de 4 ani fara a avea acte (la starea civila) împreună. Acum, ne-am despărțit. Cealaltă persoana a ramas in apartament. Pentru achiziția apartamentului, am facut un credit de nevoi pe numele meu, pentru avans, iar apoi credit ipotecar, unde suntem trecuți amândoi. Cum pot sa ies din creditul ipotecar si sa transfer si celalalt credit, cel de nevoi personale pe numele celeilalte persoane care vrea sa ramana in apartament?
Buna ziua,

Schimbarile sus descrise necesita acordul institutiilor creditoare.

Nu va înțelegeți, numai pri instanta