Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Am primit de la Judecătoria Focșani un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Am primit de la Judecătoria Focșani un dosar pe ...

Bună ziua! Am primit de la Judecătoria Focșani un dosar pe numele meu,precum că nu mi-am achitat plata unei creanțe de abonament de telefonie mobila. Mi se comunică de la dânșii că în termen de 30 de zile de la primire am obligația de a depune întâmpinarea. Eu nu am semnat la primire acest document. In cazul în care nu îi dau curs ce se poate întâmpla? Pot fi executat silit?
Se va emite o sentinta. Nu trebuie sa semnati nimic de primire. Procedura citarii a fost indeplinita. Recomandarea este sa formulati intampinare. Ar fi indicat sa studieze actele un avocat si sa va formuleze intampinare. Daca s-a indeplinit termenul de prescriptie, veti avea castig de cauza si onorariul avocatului poate cadea in sarcina reclamantei.
E fabulos credeti ca dvs cu un pic de smecherie autohtona pacaliti justitia?Nu are nici o relevanță daca ati semnat sau nu, daca înțelegeți sa va nu va prwzentati/sa nu va apărați procesul se va judeca iar hotărârea pronunțată o sa fie pusa in executare.Doar daca nu aveti nimic pe numele dvs va puteti considera un robin hood autohton daca aveti salariu,conturi în bancă sunteti bun de plata.