Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrerupere ce nu tine de persoana angajatului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrerupere ce nu tine de persoana angajatului

Este legal sa se scada din zilele de concediu 1 zi in care angajatii au fost trimisi acasa ca urmare a unei pene de curent?
Este evident ca aici se aplica prevederile art 159 litera (3) din Codul Muncii deoarece angajatorul putea sa-i opreasca sa faca de exemplu curatenie in unitate nu sa-i trimita acasa , pentru ca angajatii au venit la munca .