Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am 2 probleme medicale ce necesita operatie respectiv ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am 2 probleme medicale ce necesita operatie respectiv hernie de ...

Am 2probleme medicale ce necesita operatie respectiv hernie de disc lombara si hernie cervicala ambele fiind operabile. În aceasta perioada medicul mi a spus ca nu se fac op.in spitalul de stat ,doar în privat.motivand ca nu sunt super urgente.Mentionez ca sunt plătitoare de asig.medicale continue de 34ani. Operațiile în privat costa undeva la 25000lei.,suma care nu.dispun în acest moment.Cineva m a sfătuit sa dau CASMB -ul în judecata ptr plata operațiilor. Ce as putea face în situația asta?
Sa luați o dovada ca nu puteți fi operata la stat.de asemenea banii nu vor putea fi recuperați decat, ulterior, prin proces cu CASMB.
Multumesc!