Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu am facut ...

Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu am facut cerere de eliberare a unui nou permis. Pot sa depun dupa un an jumate, de la expirare, o cerere de eliberare a noului permis?
Da , poti da depui cererea de renovare a permisului de conducere, fara nici o problema.