avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu am facut ...

Mi-a expirat carnetul de conducere in iunie 2019 si nu am facut cerere de eliberare a unui nou permis. Pot sa depun dupa un an jumate, de la expirare, o cerere de eliberare a noului permis?
Cel mai recent răspuns: mydream , utilizator 18:37, 11 Octombrie 2020
Da , poti da depui cererea de renovare a permisului de conducere, fara nici o problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume carnet conducere zuzixzuzik zuzixzuzik Buna ziua. M-am casatorit in urma cu un an. Nu am solicitat inca emiterea unui carnet de conducere pe noul nume. Carnetul este inca valabil, expira in 2019. Nu ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere spaniol expirat loredanadumitrache loredanadumitrache Buna ziua, Unui cetatean spaniol cu resedinta temporara in Romania inscris ca no-rezident la Ambasada Spaniei din Romania ii va expira permisul de conducere ... (vezi toată discuția)
Permis anulat in anglia Nline2003 Nline2003 Buna ziua, ma numesc Muresan Catalin si m-am mutat in anglia acum 3 ani dupa ce mi-am luat permisul de conducere in romania, avand domiciliu in anglia a ... (vezi toată discuția)