Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara, am o intrebare in legatura cu o procura ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara, am o intrebare in legatura cu o procura pentru ridicarea ...

Buna seara, am o intrebare in legatura cu o procura pentru ridicarea permisului de conducere?
Am avut permisul suspendat, dar intre timp am venit in Germania, vreau sa inputernicesc un prieten sa imi ridice permisul, am vorbit cu un notar aici si a zis ca pot sa scriu eu procura in limba romana si el imi legalizeaza semnatura, o sa se accepte asa la politie? Trebuie tradusa si asa legalizarea? Ma puteti ajuta cu un exemplu de procura, sau ce trebuie sa contina procura?
csokatu77, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~