Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de inchiriere la anaf
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de inchiriere la anaf

buna ziua , am o garsoniera pe care am inchiriat-o unei fete din maroc si doreste sa faca contract la anaf am si eu cateva intrebari :
1-garsoniera se afla in militari residence si apartine de ilfov, la care anaf trebuie sa ma duc, la sectoru 6 ?
2- contractul de inchiriere este pe 1 an de zile, daca fata pleaca in 2 -3 luni, eu pot sa scot contractul de la anaf sau platesc eu taxele la anaf timp de un an de zile ?
3 - ce fel de acte imi trebuiesc sa inregistrez contractul de inchiriere la anaf ?
Multumesc
remuss25, utilizator
Daca imobilul este în ilfov atunci mergeți la ANAF ilfov.Daca pleacă mai devreme duceți la ANAF fie o declarație fie un acord de încetare a contractului. CA si acte ar trebui să fie suficiente contractul de închiriere?copie CI și actul proprietate imobil.