Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa aflu? Cum as putea sa aflu daca părinții ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa aflu? Cum as putea sa aflu daca părinții mei i-au ...

Cum pot sa aflu? Cum as putea sa aflu daca părinții mei i-au făcut act de vanzare pe bucata de teren surorii mele,mentionez ca tata a decedat acum o luna iar mama si sora nu vor sa dezbatem succesiunea.Unde pot sa ma adresez sa aflu adevărul?
La Primărie. Dacă părinții i-au făcut acte surorii, aceasta, în baza contractului ar fi trebuit să își treacă terenul la rolul fiscal și agricol.
Vedeti daca terenul mai exista la rolul tatălui/parintilor dvs.