Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este corect? In perioada 1 aprilie 15 Iunie am fost in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este corect? In perioada 1 aprilie 15 Iunie am fost in somaj ...

Este corect? In perioada 1 aprilie 15 Iunie am fost in somaj tehnic,de la 15 iunie am reluat munca.Acum am intrat in concediu de odihna dar mi-au 6 zile din concediu de odihna deoarece am fost in somaj tehnic.Este corect ce au făcut?
Perioada de somaj tehnic afecteaza durata concediului de odihna.
Multumesc!