Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua, in vederea actualizarii acordului de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua, in vederea actualizarii acordului de asociere proprietarii ...

buna ziua, in vederea actualizarii acordului de asociere proprietarii care au dobandit calitatea de proprietar ulterior semnarii acordului de asociere trebuie sa faca cerere de intrare in asociatie , impreuna cu dovada detinerii apartamentului contract vc sau mostenire. exista in acest caz un conflict cu legislatia GDPR? este obligatoriu ca proprietarii care fac cererea sa ataseze si documente care atesta proprietatea?
Nu trebuie sa ataseze copii dupa documente, ci sa dea date esentiale in cerere despre acel act de proprietate. Se poate cere de catre asociatie ca la prezentarea cererii sa fie aratat acel act in original si atit.
latka, moderator