avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. As dori sa stiu daca un angajat caruia i ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. As dori sa stiu daca un angajat caruia i s-a facut ...

Buna ziua. As dori sa stiu daca un angajat caruia i s-a facut evaluarea performantelor si nu este de acord ea, care sunt drepturile si obligatiile angajatului si angajatorului referitor la evaluare. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:57, 16 Octombrie 2020
Angajatul poate contesta evaluarea facuta ... fie conform procedurii interne , fie direct in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Semnez sau nu? blondumania blondumania Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti. Mi s-a pus în fata un document oficial al companiei in care e mentionat un plan de îmbunătățire a performantelor ... (vezi toată discuția)
Instanta de judecata la care trebuie contestata evaluarea profesionala iuliandum iuliandum Buna ziua, as dori sa aflu 1. la care Instanta de judecata trebuie sa inaintez contestatia privind evaluarea performantelor profesionale. Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Concediere angajat teodorina teodorina Buna ziua, Va rog foarte mult sa-mi comunicati, in cazul Concedierii unui angajat care sunt etapele de urmat? Va multumesc! (vezi toată discuția)