Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, care este demersul legal pentru acordarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, care este demersul legal pentru acordarea unor diplome ...

Bună ziua, care este demersul legal pentru acordarea unor diplome de participare la un curs gratuit pentru profesori? ( necesita nr de inregistrare?)
Cursul este autorizat ?
Deocamdata sunt la stadiul de informare, detin certificat constatator pe codurile caen 4791, 8299, 8412, 8531, 8559.
Cursul ar fi sub forma de ghid - utilizarea aplicatiei Zoom ( online)
1. Programele de formare profesională se organizează de furnizorii de formare profesională pentru ocupații, meserii, specializări și profesii, denumite în continuare ocupații, cuprinse în Clasificarea ocupațiilor din România - C.O.R.

2. Furnizorii de formare profesională pot organiza programe de formare profesională, finalizate prin certificate de calificare sau de absolvire cu recunoaștere națională, numai dacă au prevăzut în statut sau, după caz, în autorizația pentru desfășurarea unor activități independente, activități de formare profesională și sunt autorizați în condițiile legii.

Mai multe detalii :
[ link extern ]

Vă mulțumesc pentru răspuns! În momentul de față doresc să organizez cursuri de DEZVOLTARE PERSONALĂ nu de formare ( cu certificat) cele care necesita autorizatii speciale si acreditari.