avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 infracțiuni ...

Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 infracțiuni pentru care anul acesta au fost deschise 2 dosare diferite (faptele neavând legătură între ele) , judecarea celui de al doilea dosar, se consideră în stare de recidivă, dat fiind faptul că în primul dosar am primit o pedeapsa cu suspendare?
Cel mai recent răspuns: Andrei19955 , utilizator 18:43, 20 Octombrie 2020
Nu, sunt in concurs.
Mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doua dosare penale florea1705 florea1705 Buna ziua, Anul trecut am circulat cu o alcolemie ce depaseste limita legala si dosar penal.Mam ales si cu un dosar penal pentru ultraj. Nu am mai avut ... (vezi toată discuția)
Procedura-lamurire?? JParice JParice Buna dimineata, doresc sa ma lamureasca cineva ce se-ntampla in urmatoarele cazuri: Caz 1: Persoana X comite 3 fapte penale diferite la date diferite,prima ... (vezi toată discuția)
Recidivist sau nu? theo_i theo_i Am si eu o intrebare. Prietenul meu este inculpat intr-un dosar privind traficul international de droguri, fiind arestat preventiv. Saptamana viitoare o sa ... (vezi toată discuția)