Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 infracțiuni ...

Dosar penal! Bună ziua ! Dacă în 2016 am comis 2 infracțiuni pentru care anul acesta au fost deschise 2 dosare diferite (faptele neavând legătură între ele) , judecarea celui de al doilea dosar, se consideră în stare de recidivă, dat fiind faptul că în primul dosar am primit o pedeapsa cu suspendare?
Nu, sunt in concurs.
Mulțumesc frumos!